Viva Natura © 2015

 

WIWAT SOKI

WIWAT SOKI!

Farmer.pl

07-04-2011 13:43

 

Magdalena i Sebastian Piekarz z Kamieńca zostali laureatami Rodzinnej Nagrody I-go stopnia w konkursie „Sposób na Sukces”. Jury doceniło ich pomysł na produkcję soków jednodniowych Viva Natura z warzyw i owoców.

 

 

 

 

 

fot. M. Piekarz

 

Gospodarstwo zajmuje się produkcją soków jednodniowych naturalnych. Zatrudnia 10 osób.

- Produkty nasze są w 100 proc. naturalne i bezpieczne dla zdrowia, a jakość i wartości zdrowotne to dla nas priorytet – zapewniają gospodarze.

Soki, które produkują, są badane przez Wojewódzką Inspekcję Sanitarno-Epidemiologiczną i Akademię Rolniczą w Szczecinie.

Ich jakość pozwoliła zabiegać o stałych odbiorców – gospodarstwo współpracuje z ARR w ramach programu „Owoce w szkole”, dostarcza sok dla ok. 10 tys. dzieci ze szkół podstawowych. Soki trafiają też na rynek niemiecki, są rozwożone po kraju – dystrybucja obejmuje województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, pomorskie, łódzkie.

Gospodarstwo współpracuje z producentami owoców i warzyw, odpady trafiają do gospodarstw jako karma dla zwierząt.

W najbliższym czasie planuje się dalszy rozwój firmy. W budowie jest hala produkcyjno-socjalna. Pozwoli to zwiększyć produkcję , tak aby objąć dostawami soków cały kraj, a także zwiększyć zatrudnienie. Trwają rozmowy o budowie elektrowni wiatrowej.

Gospodarstwo finansuje się z własnych środków. Budynki i część maszyn zakupiono wyłącznie ze środków  własnych, część maszyn jest leasingowana. W planach gospodarze mają zakup nowych maszyn przy wykorzystaniu funduszy unijnych.

Na rynku lokalnym Viva – Natura jest liderem, w skali kraju ma dwóch konkurentów.